Marek Czarnecki

Marek Czarnecki 

Doktor sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Artysta Fotografi, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, panoramista znajduje się w czołówce 50-ciu najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.

Należy do elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców międzynarodowych ze wszystkich kontynentów: 

- MPA - The Master Photographer Association (UK), 

- IAPP - International Association of Panoramic Photographers (USA), 

- BIPP - British Instiitute of Professional Photography (UK), 

- FEP - Federacja Europejskich Fotografów (Belgia). 

 

Jestem autorem wielu projektów artystycznych, do których należą m. in. 

- "Kujawsko - Pomorskie panoramy Wisły"

- "Wojna Mediów",

- "Nasz Bezpieczny Świat",

- "Kujawsko-Pomorskie przestrzenie 3D".  

 

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody, brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej corocznie przez BIPP i MPA w Wielkiej Brytanii, nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej.

.

Został uhonorowany;

- Medalem Thorunium przyznanym przez Prezydenta Miasta Torunia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia

- Nagrodą Marszałka przyznaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - za wysokie dokonania w obszarach działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, społecznej, biznesowej. 

 

Autor zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Pasją artysty są panoramy fotograficzne. W swoich pracach posługuję się różnorodnymi technikami, w tym HDR-em, multiplikacją, głębią ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni.

Od lat uprawia fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywa wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach.

Tworzy limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie®. Certyfikat jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich.

 

Wspieraj sztukę. Znajdź fotografię, którą pokochasz.
A może książka na długie zimowe wieczory?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.