Wybierz odpowiedni format dla swojej przestrzeni.

     

 


 

Rzeka Wisła ze swoim pięknem, różnorodnością, zmiennością oraz bogactwem przyrodniczym jest wyzwaniem dla artystów. Przystępując do fotografowania Wisły autorzy sięgnęli do kilku panoram archiwalnych, natomiast współczesne panoramy wykonywane cyfrowo, oparli w dużym stopniu na perspektywie lotniczej. Jako aparat posłużył im dron z wysokiej klasy aparatem fotograficznym oraz wymienną optyką.

Wykonywaniu zdjęć panoramicznych z drona towarzyszyła ciekawość odkrywców nowych kontynentów i chociaż autorzy posiłkowali się przy wyborze miejsc wszechobecnymi mapami wirtualnymi to emocje oglądania i fotografowania Wisły z wysokości kilkudziesięciu metrów były olbrzymie.

 

„Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że najpiękniejsze panoramy wykonywane z wysokości ludzkich oczu nie oddadzą piękna i potęgi królowej naszych rzek. Zmienność koryta, dzikie brzegi, płycizny i piaszczyste łachy ukazywały swój urok dopiero z wysokości. Wydawało nam się, że poznaliśmy 202 kilometrowy odcinek Wisły przepływający przez nasze województwo, ale Wisła ukazała nam jedynie tylko to co zechciała, wiele miejsc skutecznie ukrywając przed nami. Czasami odnosiliśmy wrażenie, że Wisła jest jakby jednym z ostatnich dzikich koni w coraz bardziej ucywilizowanej Europie i to my musieliśmy się w czasie zdjęć dostosowywać do jej wymagań i nastrojów” mówi autor zdjęć Marek Czarnecki.

 

Fotografie, które Państwu polecamy są wydrukowane w standardzie Digigraphie®. Kolekcja obejmuje 30 fotografii panoramicznych. Wszystkie fotografie sygnowane są zgodnie z wymaganiami fotografii kolekcjonerskiej i spełniają standardy jakości Digigraphie®, z gwarancją niezmienności koloru powyżej 70 lat.

 

Każde ze zdjęć w dany formacie ma określoną ilość sztuk w danej edycji.

KSZTAŁT WODY

Nowe nad Wisłą (KW-0073) Nowe nad Wisłą (KW-0073)
Cena:

1 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Marina w Grudziądzu (KW-0070) Marina w Grudziądzu (KW-0070)
Cena:

1 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dąb Polski (KW-0063) Dąb Polski (KW-0063)
Cena:

1 100,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wspieraj sztukę. Znajdź fotografię, którą pokochasz.
A może książka na długie zimowe wieczory?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.