Doktor sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Artysta Fotografi, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, panoramista znajdujący się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.

Należy do elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców międzynarodowych ze wszystkich kontynentów: 

- MPA - The Master Photographer Association (UK), 

- IAPP - International Association of Panoramic Photographers (USA), 

- BIPP - British Instiitute of Professional Photography (UK), 

- FEP - Federacja Europejskich Fotografów (Belgia). 

 

Jest autorem wielu projektów artystycznych, do których należą m. in. 

- "Kujawsko - Pomorskie panoramy Wisły"

- "Wojna Mediów",

- "Nasz Bezpieczny Świat",

- "Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D".  


Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym ośmiokrotny zdobywca prestiżowej nagrody, brytyjskiej statuetki OSKARA przyznawanej corocznie przez BIPP i MPA w Wielkiej Brytanii, nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej.

Uhonorowany przez:

- Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego Medalem Thorunium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki dla miasta Torunia

- Marszłka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Nagrodą Marszałka za wysokie dokonania w obszarach działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, społecznej, biznesowej. 


Zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Pasją artysty są panoramy fotograficzne, które wykorzystuje we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuje się różnorodnymi technikami, w tym HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, jak również fotografią w podczerwieni.

Od lat uprawia fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywa wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach.

Tworzy limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie®. Certyfikat jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Fotografie artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji i Emiratach Arabskich.

Prowadzi seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Zakres seminariów: fotografia artystyczna, panoramiczna, reklamowa oraz technik stosowanych we współczesnej fotografii cyfrowej.


Marek Czarnecki

  • nowość
Apollo 11 - Star wars Apollo 11 - Star wars
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Apollo 11 - Area 51 Apollo 11 - Area 51
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apollo 11 - Stardust Apollo 11 - Stardust
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apollo 11 - Flat Moon Labs Apollo 11 - Flat Moon Labs
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
Apollo 11 - Moonwood Apollo 11 - Moonwood
Cena:

650,00 zł

szt.
zobacz więcej
OSTATNIE WAKACJE OSTATNIE WAKACJE
Cena:

39,90 zł

szt.
zobacz więcej
Widok na most - panorama Widok na most - panorama
Cena:

1 500,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.